Zaawansowane szukanie.

Wyposażenie Safranek
Autor Wiadomość
Adolvo
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-08, 13:34   

Łukasz napisał/a:
witam. moja safrane ma z jednej strony oznaczenie 2,2si a z drugiej RT co powinno byc na wyposażeniu takiego auta? pytam dla tego że moja Safrane to składak. pomóżcie proszę. :help:

[ Dodano: 2009-10-08, 12:40 ]
:help: :help:

Łukasz mam tę samą wersję..

mam elektrykę, wspomaganie, kompa, centralny, halogeny i szyberdach (raczej opcja)

nie mam klimy i reszty bajerów typu el. fotele, skóra i inne cuda-wianki :)

Darek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-08, 14:45   

Łukasz napisał/a:
witam. moja safrane ma z jednej strony oznaczenie 2,2si a z drugiej RT co powinno byc na wyposażeniu takiego auta? pytam dla tego że moja Safrane to składak. pomóżcie proszę. :help:

Trudno wyrokować ktoś mógł kupić wersję RT ale dokupić do niej któryś z pakietów dodatkowych opisanych na trzeciej stronie tego tematu :) . Ponad to w dużej mierze wyposażenie wersji zależało od kraju pochodzenia auta.
Ostatnio zmieniony przez Darek 2009-10-08, 14:46, w całości zmieniany 1 raz  

Arcadio
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-08, 15:10   

do tego co dodał kolega Adolvo dołożyłbym aluski i klimę - i będize pełne RT. Mogła być też skóra, no i wieża z CD. Przynajmniej moja poprzednia 2.2Si RT z salonu w PL takie włąsnie wypasienie miała :D A i do tego 2 x jasiek, ale rocznik był 1996 - stara buda :P
Ostatnio zmieniony przez Arcadio 2009-10-08, 15:11, w całości zmieniany 2 razy  

Rufus 
Organizator zlotu

Safrane: Toyota Avensis '07 1ZZ-FE

Wysłany: 2009-10-08, 17:19   

Darek jak zawsze ma rację - wyposażenie zależało od kraju pochodzenia autka.
Z mojego skromnego doświadczenia wiem, że Belgowie i Holendrzy najbardziej oszczędzali na autkach.

Pozdrawiam

Rufus

Arcadio
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-08, 20:51   

kHEM - Holendrzy OWSZEM ALE BELGOWIE - POWIEM ŻE IM BLIŻEJ DO SZWAJCARÓW. OCZYWIŚCIE NIKT ANGLIKÓW NIE PRZEBIJE, NA 2 MIEJSCU STAWIAM EX EQUO (dobra już nie krzyczę) Szwajcarów i Niemców, potem Belgów, potem Holendrów, a na końcu inne kraje (czytaj byłe demoludy;P) . Stąd takie rozbieżności w kwestii powiedzmy RT było. Ponadto nie można tak od razu określać że jak ktoś ma RT w PH I to ma wypas, bo ktoś sobie w RN domówił klimę i ma lepiej. By poznać swoje wyposażenie należy je dokładnie opisać, a wtedy ja, arek, czy inny wredny mod je określimy. Jak coś to ja mogę się zrobić specem od wypasu Safranek. Pomoże mi w tym znajomość języków obcych.

BTW: Faktycznie z tymi regionalnymi wypasami jest ciekawi. NP w Hiszpanii była R21 GTI, która nie występowała nigdzie indziej. Wygląd jak R21 turbo, ale silnik 2.2 12v z Safrane. Ciekawostka.
A co do wersji limitowanych, to poloecam:
www.autos-series-limitees.org
czy jakoś tak :P - zasypiam na siedzącą dlatego nie chce mi się w guglu sprawdzać czy to dokładnie taki adres jest :D

Łukasz 
Forumowicz

Safrane: phase1 2.2si rt

Wysłany: 2009-10-09, 07:28   

sie macie ludzie. dzień dobry wszystkim. moja Safi na wyposażeniu posiada klima(dwustrefowa) elektryczne szyby elektryczny i podgrzewany fotel kierowcy wspomaganie ABS halogeny komputer z syntezą mowy(po francusku-może to ma znaczenie z jakiego kraju pochodzi) centralny zamek wieża CD PHILIPS i poduchę kierowcy. jak zrobie zdjęcia to postaram się je przedstawić na forum.

Arcadio
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-09, 10:20   

Łukasz napisał/a:
elektryczny i podgrzewany fotel kierowcy

tylko ten fotel ? dziwne... na ogół były oba w elektryce. Klimy niestrfowej nikt też na oczy nie widział, choć podobno istniała w PH I klima ręczna - tak twierdzi instrukcja.

arek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-09, 10:23   

Łukasz napisał/a:
elektryczny i podgrzewany fotel kierowcy

Masz składaka, więc dlatego tak. Normalnie są obydwa przednie fotele w tym samym wykonaniu. Możesz więc śmiało mówić, iż jest to wersja "limited" RT :)

troja26
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-11, 12:08   

siemka a ja mam wersję RT w pełnej skórze(wszystko z wyjątkiem deski) i felusie 17bt :D taki mały standardzik ;)

Rufus 
Organizator zlotu

Wysłany: 2009-10-11, 12:25   

troja26 napisał/a:
siemka a ja mam wersję RT w pełnej skórze(wszystko z wyjątkiem deski) i felusie 17bt :D taki mały standardzik ;)

Grzesiu, ale już Twój standardzik ;)

Pozdrawiam

Rufus

Ivanezzz
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-12, 12:45   

Witam.
a ja z rozpiski zamieszczonej przez kolege Czerczila wyczytalem ze nie bylo takiej wersji jak moja, :szok: czyli 2.2 dT i RXT (tak przynajmniej mam na drzwiach), ale ja mam chyba Leather Pack albo Initiale, bo mam prawie wszystko (oprócz zawieszenia aktywnego i kompa chociaz gadaczka po francusku jest)
Pozdro

Łukasz 
Forumowicz

Wysłany: 2009-10-12, 12:59   

a jakie sa oznaki tego że auto ma kompa? czy posiadanie gadaczki to nie to samo?

Łukasz 
Forumowicz

Wysłany: 2009-10-12, 13:44   

to tak jak u mnie mama dwa wyświetlacze cyfrowe przy zegarach. zdawało mi się że jeśli jest gadaczka to to juz oznacza że auto jest wyposażone w komputer.

Ivanezzz
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-12, 15:31   

u mnie nie ma dwóch wyświetlaczy a gadaczka jest :) z reszta bez sensu bo po francusku :) :hyhy:

Goalkeper
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-12, 16:43   

Ivanezzz napisał/a:
z reszta bez sensu bo po francusku :) :hyhy:

No to jak Ci przeszkadza to mogę się z Tobą wymienić na niemiecką :)

Arcadio
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-12, 18:18   

Ivanezzz napisał/a:
Witam.
a ja z rozpiski zamieszczonej przez kolege Czerczila wyczytalem ze nie bylo takiej wersji jak moja, :szok: czyli 2.2 dT i RXT (tak przynajmniej mam na drzwiach), ale ja mam chyba Leather Pack albo Initiale, bo mam prawie wszystko (oprócz zawieszenia aktywnego i kompa chociaz gadaczka po francusku jest)
Pozdro

Ekhem - jak to nie było RXT z Leather PACK ? Niby dlaczego ?
A Initiale w dieslu nie występowało, podbonie jak gadaczka i komp. Po prostu masz max wypas diesla dostępny w tamtym okresie i tyle. tylko się cieszyć.
Poza tym wypas zależał od rynku. Ja mam np. RXT z Polski a seryjnie było radio na kasetę (radiosat 6000 chyb) a zmieniarkę dokupywano i montowano w salonie już po zakupie pojazdu - konkretnie na 2 dzień. Od initiallki rózni mnie więc bark:
- navi
- skóry (oczywiście na tablicy także) - to na szczęście bo chciałem pompowane welury, nie lubię skóry
- drewna (nie plastiku) na zasłonę radia popielniczki, wokół skrzyni i takich tam.
- no i oczywiście torby w bagażniku na garnitur
- 16 calowych felg
- "szpoliera" na tylnej klapie

Wot wsjo - jak sam widzisz zmian lub jka kto woli róznic jest niewiele. Osobiście bym nie dopłacił za RXT w stosunku do RXE, nie mówiąc już o initile. Jeżeli oczywiście RXE miałboy elektryczne fotele z ergomaticem i miało xenony. Reszta gadzetów w codziennej eksploatacji jest nieistotna.

mSamer
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-12, 20:51   

Arcadio napisał/a:
Ivanezzz napisał/a:
Reszta gadzetów w codziennej eksploatacji jest nieistotna.

Zgadzam się wypasy są fajne ale z czasem zapimina się o nich i wogóle nie używa chyba że ktoś to lubi dla szpanu :hyhy:

Ivanezzz
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-13, 10:19   

ja nawet mam zmieniarke i to alpine, ale radio juz ktos wydłubał, nawet nie wiem jakie bylo., niestety zmieniarki nie udało mi się podłączyć pod nowe radio, ale nie ubolewam bardzo bo nie chce mi się żonglować z płytami, kupiłem blaupunkta na karty SD i jestem zadowolony, polecam (no tyle, że niestety sterowanie w kierownicy nie działa) ale to nie problem.

wazzabii 
Forumowicz

Safrane: ph2 2.2dt G8T

Wysłany: 2009-10-14, 13:00   

cuir pack - leather pack - pakiet skórzany

czyli nic innego jak potocznie zwana skóra, a nie oznaczenie wersji

kiedyś ojciec miał 2.2dt RXT w welurze z 97'
teraz ma 2.2dt RXT w skórze z 99' (ksenon, navi)
więc klepali i takie, choć szyberdachu do szczęścia brakuje :zalamany:

w dieslu był tylko jeden wyświetlacz przy zegarach, niezależnie od wersji
fakt faktem, initiale w dieslu nie robili
co do języka, to u ojca zawsze przez clipa zmieniali z tego co pamiętam...

1. Renault Safrane phII 2.2dT G8T RXT
2. Renault Safrane phII 2.2dT G8T RXT

Rufus 
Organizator zlotu

Wysłany: 2009-10-15, 09:26   

Dlaczego mówicie, że nie było Initialki w Dieslu?
Oto dowód: http://www.youtube.com/watch?v=UoblpWw25rk (już było kiedyś na forum).

Pozdrawiam

Rufus

Odpowiedz do tematu