Zaawansowane szukanie.

Wyposażenie Safranek
Autor Wiadomość
taraba123
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-02, 01:33   

to RXE jedno drugiemu nie równe :) ja wlasnie nabylem 3 safrane,
i jest w niej
- 3.0 V6 na manualu
4 x elektryczne szyby, elektryczne lusterka, klimatronic, gadaczka, elektryczne pompowane grzane z 3 pamieciami fotele z przodu, elektryczna kanapa z tyłu, lewe lusterko obnizane razem ze wstecznym, tempomat, elektrycznie regulowana kierownica, te przeciwsłoneczne daszki z lusterkami oswietlanymi dla kierowcy i pasazera, elektryczny szyberdach, roleta z tyłu, wyłaczane glosniki z tylu, Wieza philipsa, wysuwane spryskiwacze przednich reflektorow, grzana przednia i tylna szyba i lusterka, airbag, i kiedys bylo aktywne zawieszenie, i to w sumie najbardziej naszpikowana z 3 safranek co pod domem stoją ;)
powitac i pozdrawiam :)

OxiDizer
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-02, 06:56   

Jeżeli chodzi o emblematy na drzwiach to Renault ma z tym niezły bałagan. Mam lagunę i wiem że tam to się zmieniało co dwa lata :P Nie należy sie absolutnie sugerować emblematem na drzwiach. Po prostu większość aut na rynku miała jakieś tam przygody wypadkowe. Np. w mojej lagunie z jednej strony mam 1.6 16V a z drugiej 1.8 16V. Ogladałem kilka safi i każda miała inaczej :P najbardziej sprawdzona metoda odnajdywania wersji wyposażenia to ASO. Po VINie znajdą samochód i coś tam rozjaśnią. Po sprawdzeniu mojej lalki okazało się że nie powinna mieć komputera pokładowego a ma :P za to powinna mieć alu a nie ma...

W skrócie: emblematy nie zawsze pasują do samochodu, Praktycznie każdą wersja wyposażenia mozna było doposażyć w jakieś tam dodatkowe udogodnienia. Raz widziałem taki wynalazek w Lagunie: koleś miał nawigację a nie miał klimy i elektrycznych szyb(!).

wazzabii 
Forumowicz

Safrane: ph2 2.2dt G8T

Wysłany: 2009-05-08, 16:02   

a ma ktoś QUADRA'e ?
tj. napęd 4x4 ale nie biturbo
w sumie to się chyba nazywa QUADRA BACCARA

1. Renault Safrane phII 2.2dT G8T RXT
2. Renault Safrane phII 2.2dT G8T RXT

Darek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-08, 16:08   

wazzabii napisał/a:
a ma ktoś QUADRA'e ?
tj. napęd 4x4 ale nie biturbo
w sumie to się chyba nazywa QUADRA BACCARA

Kolega roadrunner ma wynalazek o nazwie Allrad myślę, z to o to chodzi.

korzik82
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-09, 08:16   

ALLROAD to już pod AUDI podchodzi panowie :)

Darek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-09, 20:00   

korzik82 napisał/a:
ALLROAD to już pod AUDI podchodzi panowie :)

Nie wiem o co Ci chodzi ale jak napisałem wyżej jeden z naszych kolegów ma Safrane o oznaczeniu kodowym ALLRAD. Wyjaśnił też jakie innowacje ma w aucie. Skąd to porównanie do Audi nie wiem, może to wyjaśnisz ????

Daroot 
Organizator zlotu
Daroot Garage

Wysłany: 2009-05-09, 20:41   

Audi stosuje oznaczenia ALLROAD. W przypadku safrany 4x4 z silnikiem Z7X bylo TYLKO oznaczenie QUADRA. Koniec, kropka :)

korzik82
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-09, 20:54   

Safranka dziwnie by wygladała w wersji allroad :rotfl:

[ Dodano: 2009-05-09, 21:56 ]
a jak nie wiesz skąd takie porównanie to kolega dużo o motoryzacji chyba nie wie.... polecam duzo tvn turbo, jakąś prasę np.motor i auto świat - nowe numery co poniedziałem i troszkę ksiązki.. polecam J.Clarkson :) i wtedy nie będzie takich dziwnych pytań :)

Roadrunner
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-10, 00:09   

Daroot napisał/a:
Audi stosuje oznaczenia ALLROAD. W przypadku safrany 4x4 z silnikiem Z7X bylo TYLKO oznaczenie QUADRA. Koniec, kropka

Na rynek niemiecki zamiast oznaczenia QUADRA zastosowano bardziej swojsko brzmiące dla szwabów oznaczenie ALLRAD, ale to tylko zabieg marketingowy. technicznie QUADRA

@Darek wyposażenie to hmm miks, do Baccary dużo brakuje, skóry, pompowanych foteli, pokrowca na garnitur ....:D

Darek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-10, 07:26   

korzik82 napisał/a:
Safranka dziwnie by wygladała w wersji allroad :rotfl:

[ Dodano: 2009-05-09, 21:56 ]
a jak nie wiesz skąd takie porównanie to kolega dużo o motoryzacji chyba nie wie.... polecam duzo tvn turbo, jakąś prasę np.motor i auto świat - nowe numery co poniedziałem i troszkę ksiązki.. polecam J.Clarkson :) i wtedy nie będzie takich dziwnych pytań :)

No cóż to było pytanie retoryczne, a o moją znajomość motoryzacji nie musisz się martwić i wolałbym żebyś takie uwagi zachował dla siebie.

korzik82
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-10, 10:35   

Cóż...jednak braki w wiedzy motoryzacyjnej jednak są :)

arek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-10, 13:24   

Jeżeli nadal zamiast merytorycznej dyskusji na temat wyposażenia safranek będą pojawiały się osobiste wycieczki, to część postów nie związanych z tematem przeniosę w niebyt :offtopic:

wazzabii 
Forumowicz

Safrane: ph2 2.2dt G8T

Wysłany: 2009-05-14, 19:51   

powracając do tematu QUADRA w aspekcie renault, to była to chyba po prostu opcja w przypadku silnika Z7X (tylko w Ph1), a baccara będąc najwyższą wersją mogła ją czasem posiadać jak ktoś ją sobie życzył bo była opcją.
Rzadko, choć można spotkać wersje QUADRA, a jeszcze rzadziej QUADRA BACCARA.

p.s.
nawet Espace 1 był w QUADRZE ;)

1. Renault Safrane phII 2.2dT G8T RXT
2. Renault Safrane phII 2.2dT G8T RXT
Ostatnio zmieniony przez wazzabii 2009-05-14, 19:57, w całości zmieniany 2 razy  

Darek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-05, 13:24   

Odgrzeję trochę temat dotyczący lamp ksenonowych i spryskiwaczy. Akurat zajmuję się tym tematem przy reflektorach w naszej firmowej Lagunie.
Otóż MRka z dialogysa dotycząca tego auta i opisująca demontaż lampy ksenonowej zaczyna się takim tekstem:
" Zgodnie z normą europejską opisywane pojazdy będą obowiązkowo wyposażone w system automatycznej regulacji wysokości reflektorów zależnie od położenia nadwozia oraz spryskiwacze reflektorów"
Myślę, że to dotyczy wszystkich aut

Daroot 
Organizator zlotu
Daroot Garage

Wysłany: 2009-06-05, 13:42   

należałoby odgrzebac, od kiedy wszedl w zycie przepis o automatycznej regulacji nadwozia i spryskiwaczy, bo wydaje mi sie ze ksenony byly szybciej :)

Darek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-05, 14:43   

Daroot napisał/a:
należałoby odgrzebac, od kiedy wszedl w zycie przepis o automatycznej regulacji nadwozia i spryskiwaczy, bo wydaje mi sie ze ksenony byly szybciej :)

Mówisz i masz.
Norma unijna ECE R45 nakładająca obowiązek montowania homologowanych systemów czyszczących szyby reflektorów w autach wyposażonych w reflektory ksenonowe obowiązuje od 1996 roku :D
Obowiązek posiadania systemu samopoziomowania w lampach z palnikiem ksenonowym reguluje norma ECE R48 :cwaniak:
Ostatnio zmieniony przez Darek 2009-06-06, 07:53, w całości zmieniany 4 razy  

Daroot 
Organizator zlotu
Daroot Garage

Wysłany: 2009-06-05, 16:08   

No to wszystko na temat. W safrankach ksenony byly produkowane(montowane) od 97 roku, bodajze lipiec. Darek - :padam: :padam: :padam:

Aga_i_Przemo
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-07, 23:29   

Daroot napisał/a:
Mam ta sama wersje co Darek, czyli RXT z tempomatem i mam srebrne logo na kierownicy. Uwazam ze oryginalna.

Dopisuje sie... też tak mam... tempomat i srebne logo - safi koniec listopada '97

Arcadio
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-08, 08:57   

ale ty masz wersje rxe + camargue :d a nam chodizło o rxt. Ja mam inna kiere - tak jak od po.łowy 1998 :D

Łukasz 
Forumowicz

Safrane: phase1 2.2si rt

Wysłany: 2009-10-08, 11:10   

witam. moja safrane ma z jednej strony oznaczenie 2,2si a z drugiej RT co powinno byc na wyposażeniu takiego auta? pytam dla tego że moja Safrane to składak. pomóżcie proszę. :help:

[ Dodano: 2009-10-08, 12:40 ]
:help: :help:

Odpowiedz do tematu