Zaawansowane szukanie.

Wyposażenie Safranek
Autor Wiadomość
doman
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-10, 16:22   Wyposażenie Safranek

Witam.Nie wiem czy w dobrym dziale piszę ale czy mógłby mi ktos wyjasnic czym różnią się safranki które maja na boku RX RXE RT ?? Bo jakoś nie moge znaleść tego nigdzie...
Ostatnio zmieniony przez doman 2009-02-10, 16:38, w całości zmieniany 2 razy  

czerczil
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-10, 17:35   

Ta tabelka odnosi się do Ph2. Jak znajdę do Ph1 to podrzucę bo pewnie o to Ci chodziło.

Robson
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-10, 18:01   

Na boku oznaczenie wersji w silnikach 2.5 20v chyba nie występowało, ale mogę się mylić. U mnie na listwie jest 2.5.

adamsz75
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-10, 18:52   

U mnie też nie ma oznaczenia,tylko napis 2.5 po obydwóch stronach

czerczil
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-10, 19:06   

Napis na listwie RT, RXE, RX tak jak doman napisał występował w Ph1, w Ph2 pojawiły sie oznaczenia pojemności silnika lub specjalnej wersji wyposażenia (np.: Initiale, Alize).
A informacje o tym jakie się ma wyposażenie w Ph2 można uzyskać w ASO z numeru VIN. Ja tak zrobiłem i dostałem całą specyfikacje swojego RS łącznie z oznaczeniem wersji wyposażenia.
Ostatnio zmieniony przez czerczil 2009-02-10, 19:12, w całości zmieniany 2 razy  

Safrankowicz
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-10, 19:26   

a u mnie z kolei na bocznych listwach po obu stronach jest V6 24V , z tego co czytam to francuziki co wersję to co innego pisali na listwach.
pozdro.

Bieniu
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-10, 20:27   

Ja mam na drzwiach kierowcy oznaczenie wyposażenia RXE (poprzednio RT), na drzwiach pasażera oznaczenie pojemności 3.0ie (poprzednio 2.2Si).

Darek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-10, 20:29   

adamsz75 napisał/a:
U mnie też nie ma oznaczenia,tylko napis 2.5 po obydwóch stronach

Ja po jednej stronie mam 2.5 a po drugiej oznaczenie wersji RXT

czerczil
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-10, 20:48   

Darek napisał/a:
Ja po jednej stronie mam 2.5 a po drugiej oznaczenie wersji RXT

Ciekawe, bo mamy autka praktycznie w tym samie czasie wyprodukowane, a u mnie po obydwu stronach jest napis 2,5. Może zależało to od rynku zbytu? Na zdjęciach w internecie widać że na Ph1 są właśnie oznaczenia wyposażenia a na Ph2 pojemność, rodzaj silnika.

Darek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-10, 21:04   

U mnie widać to na tym zdjęciu:
http://img23.imageshack.u...bjpg1753ec0.jpg

czerczil
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-10, 21:44   

Ok. Może faktycznie zagalopowałem się ze w Ph1 to tylko oznaczenie wersji było na listwach a w Ph2 pojemność silnika lub wersja specjalna. Popatrzyłem z ciekawości na zdjęcia np tu:
http://renaultsafrane.fre...album=1&stat=ok
i na listwach safranek z 1995/96 też są oznaczenia pojemności silnika (szczególnie diesli). Więc nie chce wprowadzać zamętu.
Jednak wydaje mi się to troche dziwne bo zawsze uważałem że francuzi dają te oznaczenia stosując jakiś wzorzec (no chyba że to jest bardziej skomplikowane niż się wydaje) ;) Tym bardziej że Darku masz z każdej strony inną informację na tych listwach.

mSamer
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-10, 21:48   

Ja natomiast mam od kierowcy RXE a od pasażera 2.5R żeczywiście troche kręcą te żabojady :P Pozdrawiam

Bieniu
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-10, 23:46   

Niby wygląda to tak że u kierowcy jest model wyposażenia, a u pasażera pojemność silnika. Jutro będę się renią na parkingach przyglądał :)

opawel
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-11, 07:52   

a tak jak u mnie to nie macie od kierowcy RE a od pasażera 2.2 Vi o! :)

Goalkeper
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-11, 08:11   

czerczil napisał/a:
Napis na listwie RT, RXE, RX tak jak doman napisał występował w Ph1, w Ph2 pojawiły sie oznaczenia pojemności silnika lub specjalnej wersji wyposażenia (np.: Initiale, Alize).
To raczej coś nie halo. Ja mam tak jak wyżej już poprzednicy napisali w phII i od storny kierowcy wybite RXE a po stronie pasażera 2.2 dT.
Ostatnio zmieniony przez Goalkeper 2009-02-11, 08:13, w całości zmieniany 1 raz  

arek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-11, 21:38   

Mogę się mylić, ale być może jest to związane z tym, "na jaki kraj" auto było robione. Moje obydwie były z Niemiec i na listwach w poprzedniej, jak i w obecnej mam jedynie cyfrę pojemności. Kolega miał Initiale z Francji i od pasażera cyfrę, od kierowcy nazwę wersji.
Chyba te oznaczenia tak dawali, jak i wyposażenie w środku - dla przypomnienia TEN TEMAT

RedHead 
Organizator zlotu

Safrane: B545 N°1579 oraz 2.0 16V 98' i S60T5

Wysłany: 2009-02-11, 22:06   

Ja mam po obu stronach "baccara", ale, że auto bite z każdej strony to może nawet nie być baccara, a wstawki w listwach zmienić to nie problem.

Arcadio
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-12, 07:22   

czerczil napisał/a:
Ta tabelka odnosi się do Ph2. Jak znajdę do Ph1 to podrzucę bo pewnie o to Ci chodziło.
No jasne ale holenderskiego to ja nie znam, wiec moze jakies tłumaczenie bo juz nie wiem czy mam RXE czy RXT

[url=http://img264.images....th.jpg]Obrazek[/URL]

Goalkeper
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-12, 08:34   

Jak dobrze kojarzę to tylko w limitowanych wersjach tak jak np. Luguna I phII Allize podawali na obu stronach tylko nazwę wyposażenia w tym przypadku Lalka miała Allize.

czerczil
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-12, 13:23   

Goalkeper napisał/a:
Jak dobrze kojarzę to tylko w limitowanych wersjach tak jak np. Luguna I phII Allize podawali na obu stronach tylko nazwę wyposażenia w tym przypadku Lalka miała Allize.

W takim razie może u mnie jest coś nie tak bo po obydwu stronach mam po prostu pojemność silnika 2,5 i tyle. Czy ktoś ma kontakt z forum francuskim safrane/bi-turbo lub innego, może oni znają rozwiązanie tej zagadki ;)

Odpowiedz do tematu