Zaawansowane szukanie.

Dziwne cykanie spod maski, 2.2
Autor Wiadomość
JASIO
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-06, 12:10   Dziwne cykanie spod maski, 2.2

Witam, dziś odpaliłem auto i słyszę cały czas takie równomierne cykanie. Wsłuchiwałem się, ale nie wiem skąd. Tak na moje ucho to gdzieś koło kolektora spalinowego - nie wiem dokładnie. Miał ktoś takie przeżycie ze swoja renią? Może drogą dedukcji od czegoś zacząć, coś eliminować? Ma ktoś jakiś pomysł?

henry71
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-06, 12:57   

Witam wydaje mi się że zaworki przydałoby się wyregulować :)

Bieniu
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-06, 12:58   

Opisz bardziej to cykanie. Głośne jest?

Daroot 
Organizator zlotu
Daroot Garage

Wysłany: 2009-12-06, 13:27   

Jaka częstotliwość tego cykania na wolnych obrotach silnika?

JASIO
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-06, 13:30   

Zawory były dopiero ustawiane. To nie są zawory - zawory inaczej klepią, a to jest takie cykanie jak w zegarku sekundnik - co sekundę cykniecie.

[ Dodano: 2009-12-06, 13:31 ]
na wolnych obrotach i dosyć głośno, bo z zamkniętą maską słychać

Cakes
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-06, 14:11   

JASIO, przeczytaj moze ten temat: KLIK

Moze bedzie pomocny. Wczesniej to cykanie tez bylo?? Ja tak samo sie martwilem o to, a okazalo sie, ze to klimatyzacja ;)

Wylacz klime i zobacz czy cyka. Jezeli bedzie cisza to masz odpowiedz :)

JASIO
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-06, 15:30   

Kolega ma racje, ale niestety klima na pewno odpada. Nie posiadam, tzn posiadam klimę ale jest pasek zdjęty, bo łożysko padło. Trzeba dalej szukać, zastanawiam się czy to przypadkiem świeca się któraś nie wykręciła. U Teścia w cienkim tez coś tykało i okazało się ze to świeca była poluzowana.

Adolvo
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-06, 16:00   

JASIO napisał/a:
zastanawiam sie czy to przypadkiem swieca sie ktoras nie wykrecila u tescia w cienkim tez cos tykalo ciuchalo i okazalo sie ze to swieca byla poluzowana

Jeśli byłaby to świeca to pukanie powinno być coraz szybsze w miarę zwiększania obrotów..

Daroot 
Organizator zlotu
Daroot Garage

Wysłany: 2009-12-06, 16:53   

Adolvo napisał/a:
JASIO napisał/a:
zastanawiam sie czy to przypadkiem swieca sie ktoras nie wykrecila u tescia w cienkim tez cos tykalo ciuchalo i okazalo sie ze to swieca byla poluzowana

jeśli byłaby to świeca to pukanie powinno być coraz szybsze w miarę zwiększania obrotów..

Każdy odgłos w silniku, będzie się zwiększał wraz z prędkością obrotową - czy to będzie klepiący zawór, walnięta krzywka, luzy w układzie korboto-tlokowym czy jakieś tarcia zewnętrzne...
Nie będzie możliwe stwierdzenie nie słysząc tego - proponuję podjechać do mechanika.

Co do klimatyzacji, to owe cykanie nie występuje przecież co sekundę.

JASIO
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-09, 08:37   

Świece odpadają...... sprawdziłem jest ok. Byłem u mechanika, powiedział żebym zobaczył sobie kolektor wydechowy czy się nie przepierdział - od dołu widziałem że jest cały, ale od góry niestety ta blaszka osłonowa i nie idzie jej odkręcić więc mechanik mówi, że trzeba zajrzeć do zaworów ze chyba jakiś jeden się rozregulował. Odezwę się jak się uporam z tym...

mSamer
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-09, 17:06   

A masz w gazie ten samochód bo ja mam sekwencje i czasem wtryskiwacze nadają takie tykanie cyk cyk cyk :D

myKEY
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-09, 18:22   

ja też stawiam na wtryskiwacze. Wcześniej myślałem o napinaczu paska mikro, ale to niemożliwe, bo cykają tak tylko zyżyte napinacze z automatycznym naciągiem ( sam to u siebie przerabiam nawet, ale nie mam ani czasu, ani ochoty na wymianę ), a Ty z tego co pamiętam masz na rolce stałej GA355.62 albo 63 z SNR , nie pamiętam z głowy numeru.

JASIO
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-10, 22:40   

U mnie gaz jest ale 2 generacja. Raczej zabazuje na opinii mechanika i to chyba zawory niedługo się okarze.....

myKEY
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-11, 00:56   

ja myślałem o wtryskiwaczach ale tych benzynowych, a nie o gazie. Ale racja, dobry mechanior szybko określi co to cyka.

Tomkat 
Forumowicz

Safrane: 1999 2,5l

Wysłany: 2018-09-23, 12:50   

Odświeżam temat, bo mam to samo teraz. U mnie to się zaczęło od problemu z miską olejową. A może to tylko zbieg okoliczności ? Generalnie rozwaliłem miskę. Potem pospawałem, ale źle i olej cały czas przeciekał. Zanim znalazłem nową miską to jeździłem i po prostu dolewałem oleju co jakiś czas. Wtedy zaczęło się to cykanie, które zwiększało częstotliwość wraz ze wzrostem obrotów. Po dolaniu oleju cykanie ustawało na jakiś czas. Potem oleju ubywało, cykanie wracało itd. Nigdy nie dopuściłem to stanu minimalnego, żeby nie było.

Teraz mam już nową miskę. Świeży olej, a cykanie wraca i jest coraz częstsze. Teraz to już wręcz regularne.

Jakieś pomysły ? Ogólnie byłem już u mechaników, ale akurat wtedy nie cykało :) Denerwujące to jest.

SURU 
Klubowicz

Wysłany: 2018-09-23, 19:44   

Nagraj jak możesz i wrzuć to odsłuchamy .

Odpowiedz do tematu