Zaawansowane szukanie.

Demontaż klamki bagażnika
Autor Wiadomość
michalkrk 
Forumowicz

Safrane: Było 1999, Phase II, 2.5, RXE

Wysłany: 2009-06-17, 09:52   Demontaż klamki bagażnika

Witam
Chciałem zapytać czy ktoś może to już robił?Wolę zapytać przed demontażem żeby czegos nie urwać. Zależy mi właściwie na wyciągnięciu samej wkładki zamka (żeby ją naprawić i mieć 1 działający zamek). Wystarczy odkręcić 2 nakrętki i widze, że tam jest jeszcze jeden zatrzask. Bardzo bym prosił o jakis komentarz. Safrane PHII.

michalkrk 
Forumowicz

Safrane: Było 1999, Phase II, 2.5, RXE

Wysłany: 2009-06-17, 15:28   

Dzięki wielkie. Juz wiem przynajmniej, że jak sie złamie to nie ma tragedii :)

lkosc_st
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-17, 15:37   

to proste nie ciagnij za ciegno od klamki do zamka tylko zdejmij "zawleczke"
potem 2 sruby i zamek wychodzi sam....

Powodzenia.

dzinks16
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-02, 21:49   

jak można naprawić wkładkę, bo u mnie prawie zawsze kręcą się na około..

holson69
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-02, 22:28   

Jak się kręci to znaczy że kluczyk nie pasuje do wkładki i są dwa wyjścia albo wyjąć zapadki z wkładki ale wtedy można otworzyć czymkolwiek, albo zanieść kluczyk i wkładkę do ślusarza i on dopasuje wkładkę do kluczyka.
:)

jurek201 
Klubowicz
jurek201

Safrane: 1993, Ph1, 3.0, RT

Wysłany: 2009-07-03, 10:32   

Z całym szacunkiem Panowie :) ale jeśli zamki działały "z kluczyka" a potem przestają działać i kręcą się w kółko, to przyczyną nie jest to, że to nie jest ten kluczyk lecz to, że w zamku nastąpiło połączenie bębenka wewnętrznego z zewnętrznym.
Mamy w naszych Safrankach zamki tak skonstruowane aby nie można ich było otworzyć "metodą siłową "na śrubokręt". U mnie najpierw przestał działać jeden z zamków a po pewnym czasie przy korzystaniu z centralnego zamka (pilot) przestały działać wszystkie i kręciły się w kółko - bałem się, że jak padnie mi akumulator to nie dostanę się do samochodu :( .
W celu naprawy trzeba wymontować bębenki zamków (przy zamku klapy bagażnika było ciężko ponieważ bębenek na skutek korozji "przyspawał się" do obudowy zamka) następnie rozebrać przy bębenku wszystko co się da, łącznie ze spiralną sprężyną łączącą oba bębenki. Następnie podgrzewałem całość małym palnikiem i delikatnie stukając w wewnętrzny bębenek małym młoteczkiem doprowadziłem do ich rozdzielenia się - mogą wtedy obracać się względem siebie. Można teraz wszystko (bębenki) rozruszać i nasmarować lub jeszcze lepiej rozebrać, przeczyścić, nasmarować i złożyć z powrotem uważając aby nie pomylić położenia bolców blokujących, bo zamek będzie działał tyle, że naszym kluczykiem go nie otworzymy. Po tej operacji wszystkie zamki działają mi do dzisiaj a upłynęło już z pięć lat od ich czyszczenia.
Przyczyną zblokowania się obu bębenków jest utlenianie się materiału z którego są zrobione. Uważam, że dobrą metodą zapobiegającą takiej sytuacji jest dość częste smarowanie bębenków przez otwór na kluczyk i kilkukrotne otwarcie i zamknięcie zamka kluczykiem - po prostu zamek się "nie zastoi".

pozdrawiam

jurek201

Daroot 
Organizator zlotu
Daroot Garage

Wysłany: 2009-07-03, 10:43   

Jurek201 bardzo dobry opis, proponuje troszke przerobic i zrobic z tego manuala oraz wrzucić w instrukcje obsługi. Ja nie wiedziałem że tak można i przy najbliższej okazji rozbiore zamek kierowcy, gdyż też się obraca w kółko...

jurek201 
Klubowicz
jurek201

Safrane: 1993, Ph1, 3.0, RT

Wysłany: 2009-07-03, 15:22   

W pewnym momencie tez został mi tyko bagażnik :) a trochę później już nic, dlatego postanowiłem zamki naprawić i udało się :)

SURU 
Klubowicz

Wysłany: 2019-05-31, 12:26   

Po wielu latach dotknął mnie ten sam problem . Mianowicie zablokowania bębenka klapy tylnej . Naturalnie wszystko już na zewnątrz i czyszczenie .

Odpowiedz do tematu